این پستو دیروز گذاشتم چند ساعتی و برداشتم ، چقد دلم میخواست دیروز وقتی نوشتم "مطمئن نیستم بازم"، مطمئن می‌شدم امروز. ولی الان تمام بدنم میلرزه از شنیدن این خبر جدید و باورم نمیشه. کاش دروغ بود خدایا کاش دروغ بود.

توی گروه دوستان ( تلگرامی) چندشب پیش همه داشتن باهم دعوا میکردن سر همین اخبار ضد و نقیض. پریشب رفتم گفتم ای بابا من دیر رسیدم به دعوا. خندیدن. 
رفتم دیدم امروز همه ساکتن. فقط یکی داد زده و بقیه گفتن آروم باش برادر ما همدردیم. نوشتم کاش دروغ بود و دوباره اینجا دعوا میکردیم :( 
و دیگه نتونستم جلوی گریه‌مو بگیرم. 

واقعا اعصاب آدم خورد میشه یه خبرایی رو از زبون مردم میشنوه. من اصلا در مورد اخبار اینجا هیچ وقت دلم نمیخواد حرف بزنم ولی این موند تو گلوم. 

امریکا گفته که ایران خودش این هواپیما رو زده، چجوری؟ 

گفتن ایران بعد از حمله موشکی به پایگاه امریکا، اومده از ترس اینکه امریکا جوابشو بده گنبد اهنیشو تو تهران فعال کرده. گنبد  آهنی چیه؟ یه سیستم دفاعی هوایی، که هر شیء موتورداری در هوا بجنبه رو خودکار میزنه. من جمله هواپیما. و چون حواسشون نبوده، پروازا رو لغو نکردن و این گنبدآهنی پرواز داخلی رو مورد حمله قرار داده. 

دلایلی که به ذهن این حقیر میرسه : 

۱. در طی این ساعات ذکر شده، فقط همین یه دونه پرواز بلند شده؟ 

۲. شما خودت برو اینترنت سرچ کن، اگه فیزیکدانی بشین محاسبه کن، اگه بلدی بشین شبیه سازی کن، هواپیمایی که بهش راکت بخوره با این شیب ملایم سقوط نمیکنه. 

۳. من و شما ادعا داریم خبرها میتونن راست باشن یا دروغ متاسفانه. درسته؟ پس همونقدر که احتمال میدیم خبر اتیش گرفتن موتور دروغ باشه، باید همونقدر هم احتمال بدیم این سناریوی جدید دروغ باشه دیگه؟ ولی چرا انقد بااطمینان حرف میزنیم؟ از صبح هر کیو دیدم داره خیلی با اطمینان در این مورد صحبت میکنه و حتیییی ! یه سری از دوستان حتی متوجه سناریوی گنبد آهنی نشده‌ن وقتی خبر خارجی رو خونده‌ن و میگن یکی از موشک هایی که داشته میرفته بخوره تو سر عین الاسد خورده به این هواپیما :/ 

خب دیگه من برم. پستو برمیدارم بعدا. موقته. 

** حالا منم هنوز مطمئن نیستما، ولی این تحلیلی بود که به ذهن خودم رسید. 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

باشگاه ورزشی تخصصی اوتانا نصب و راه اندازي ويپ و خدمات ويپ علم سیستم ها - سیستم شناسی - دانش فرا رشته ای دانلود کتاب فرهنگیان دندانپزشکی الماس شمیران نو طراحي رابط کاربري بازی بیت کوین دنیای تحول تسلیم او